  • HSA2550RJ
HSA2550RJ
advertisement
Manufacturer No:
HSA2550RJ
HK JDW NO:
792-HSA2550RJ
Datasheet:
HSA2550RJ
Description:
FIXED RESISTOR Chassis Mount, 50Ohm, ±5%, 25W
Quantity:
In Stock : 133
Step5Bar-code shipping tag
HSA2550RJ
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.142Lx1.102W 29.00mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Axial, Solder
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Power Rating
    25W
  • Voltage - Rated DC
    550V
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    28mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
    1
  • Lead/Base Style
  • Height
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm