  • HSA5080RJ
HSA5080RJ
advertisement
Manufacturer No:
HSA5080RJ
HK JDW NO:
792-HSA5080RJ
Datasheet:
HSA5080RJ
Description:
Wirewound Resistors HSA50 80R 5%
Step5Bar-code shipping tag
HSA5080RJ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to HSA5080RJ.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    2.008Lx1.181W 51.00mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    80Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    50W
  • Voltage - Rated
    1.25kV
  • Power Rating
    50W
  • Voltage - Rated AC
    1.25kV
  • Height
    17mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    51mm
  • Width
    30mm