  • HSA50R047J
HSA50R047J
advertisement
Manufacturer No:
HSA50R047J
HK JDW NO:
792-HSA50R047J
Datasheet:
HSA50R047J
Description:
RES CHAS MNT 0.047 OHM 5% 50W
Step5Bar-code shipping tag
HSA50R047J
  • Size / Dimension
    2.008Lx1.181W 51.00mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    47mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Additional Feature
    RATED POWER WITH HEAT SINK: 50W
  • Power Rating
    50W
  • Packing Method
    Tray
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    1.25kV
  • Height
    17mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Terminal Shape
    LUG
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C