  • HSA58R25F
HSA58R25F
advertisement
Manufacturer No:
HSA58R25F
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-HSA58R25F
Datasheet:
HSA58R25F
Description:
Wirewound Resistors HSA5 8R25 1%
Step5Bar-code shipping tag
HSA58R25F
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to HSA58R25F.
    Axial, Box
  • Terminal Shape
    LUG
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Box
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    8.25Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    160V
  • Power Rating
    10W
  • Packing Method
    Tray
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    150V
  • Rated Power Dissipation (P)
    5.5W
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm