  • HSC150125RJ
HSC150125RJ
advertisement
Manufacturer No:
HSC150125RJ
HK JDW NO:
792-HSC150125RJ
Datasheet:
HSC150125RJ
Description:
Quantity:
In Stock : 18
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HSC150125RJ
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    3.858Lx1.870W 98.00mmx47.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    125Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    150W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm