  • HSC3003K0J
HSC3003K0J
advertisement
Manufacturer No:
HSC3003K0J
HK JDW NO:
792-HSC3003K0J
Datasheet:
HSC3003K0J
Description:
Wirewound Resistors HSC300 3K0 5%
Step5Bar-code shipping tag
HSC3003K0J
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    5.039Lx2.874W 128.00mmx73.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    3kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    300W
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm