  • HSC753K3J
HSC753K3J
advertisement
Manufacturer No:
HSC753K3J
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-HSC753K3J
Description:
ALUMINIUM HOUSED POWER RESISTORS
Step5Bar-code shipping tag
HSC753K3J
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to HSC753K3J.
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.929Lx1.870W 49.00mmx47.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    75W
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm