  • HSM3-6.4-20-2
HSM3-6.4-20-2
advertisement
Manufacturer No:
HSM3-6.4-20-2
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-HSM3-6.4-20-2
Package:
Datasheet:
HSM3-6.4-20-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HSM3-6.4-20-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Material
    Nylon, Brass Insert
  • Series
    HSM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hex Standoff
  • Color
    Natural
  • Gender
    Male, Female
  • Screw Thread
    M3
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    26.0096mm
  • Length - Overall
    1.024 26.00mm
  • Diameter - Outside
    0.252 (6.40mm) Hex
  • Between Board Height
    0.787 20.00mm