  • HSM4-8-15-1
HSM4-8-15-1
advertisement
Manufacturer No:
HSM4-8-15-1
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-HSM4-8-15-1
Package:
Datasheet:
HSM4-8-15-1
Description:
HEX STANDOFF M4 NYLON 15MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HSM4-8-15-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    Nylon, Brass Insert
  • Published
    2012
  • Series
    Richco, HSM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hex Standoff
  • Color
    Natural
  • Gender
    Female, Female
  • Screw Thread
    M4
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    15.0114mm
  • Length - Overall
    0.591 15.00mm
  • Diameter - Outside
    0.315 (8.00mm) Hex
  • Between Board Height
    0.591 15.00mm