  • HTCR1206EW-3K3FT3
HTCR1206EW-3K3FT3
advertisement
Manufacturer No:
HTCR1206EW-3K3FT3
Manufacturer:
Welwyn
HK JDW NO:
14302-HTCR1206EW-3K3FT3
Package:
Datasheet:
HTCR1206EW-3K3FT3
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HTCR Series, Thick Film, 3.3kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
HTCR1206EW-3K3FT3
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    HTCR
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e4
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    LASER TRIMBLE
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Operating Temperature (Max)
    225°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C