  • HVG-480-48A
HVG-480-48A
advertisement
Manufacturer No:
HVG-480-48A
HK JDW NO:
495-HVG-480-48A
Package:
Datasheet:
HVG-480-48A
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Step5Bar-code shipping tag
HVG-480-48A
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    480W
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    528VAC
  • Voltage - Input (Min)
    180VAC
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Output
    40.8V~50.4V
  • Topology
    AC DC Converter
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP65
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    HVG-480 (480W)
  • Size / Dimension
    9.26Lx4.92W x 1.72 H 235.2mmx125.0mmx43.8mm