  • HVGC-150-700A
HVGC-150-700A
advertisement
Manufacturer No:
HVGC-150-700A
HK JDW NO:
495-HVGC-150-700A
Package:
Datasheet:
HVGC-150-700A
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Step5Bar-code shipping tag
HVGC-150-700A
    15 Weeks
  • Mount
    Panel, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    1.240122kg
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HVGC-150 (150W)
  • Size / Dimension
    8.70Lx2.68W x 1.53 H 221.0mmx68.0mmx38.8mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    151W
  • Voltage - Rated
    747V
  • Depth
    68mm
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    528VAC
  • Voltage - Output 1
    215V
  • Voltage - Input (Min)
    180VAC
  • Output Current
    700mA
  • Output Power
    150.5W
  • Voltage - Output
    21V~215V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    700mA
  • Max Output Power
    150.5W
  • Max Input Current
    500mA
  • Height
    38.8mm