  • HVGC-320-1750B
HVGC-320-1750B
advertisement
Manufacturer No:
HVGC-320-1750B
HK JDW NO:
495-HVGC-320-1750B
Package:
Datasheet:
HVGC-320-1750B
Step5Bar-code shipping tag
HVGC-320-1750B
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    HVGC-320 (320W)
  • Size / Dimension
    9.26Lx3.54W x 1.72 H 235.2mmx90.0mmx43.8mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    320W
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    93.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    528VAC
  • Voltage - Input (Min)
    180VAC
  • Current - Output (Max)
    1.75A
  • Voltage - Output
    91.4V~182.8V