  • HVR10D1M0K
HVR10D1M0K
advertisement
Manufacturer No:
HVR10D1M0K
HK JDW NO:
792-HVR10D1M0K
Package:
Radial, 3 Lead, Tubular
Datasheet:
Description:
1MOhm, ±10%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HVR10D1M0K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    Radial, 3 Lead, Tubular
  • Mounting Feature
    Brackets (not included)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    HVR, CGS
  • Size / Dimension
    0.394Diax2.756L 10.00mmx70.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, RF, High Frequency
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    10W