  • HVR30D100MK
HVR30D100MK
advertisement
Manufacturer No:
HVR30D100MK
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-HVR30D100MK
Package:
Axial, Tubular
Datasheet:
Description:
RES CHAS MNT 100M OHM 10% 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HVR30D100MK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Tubular
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    Brackets (not included)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    HVR, CGS
  • Size / Dimension
    1.181Diax5.512L 30.00mmx140.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, RF, High Frequency
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    100MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    50W
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    50W
  • Working Voltage
    30000V