  • HVR50D82M5K
HVR50D82M5K
advertisement
Manufacturer No:
HVR50D82M5K
HK JDW NO:
792-HVR50D82M5K
Datasheet:
HVR50D82M5K
Description:
Planar Resistors - Chassis Mount HVR50D 82M5 10%
Step5Bar-code shipping tag
HVR50D82M5K
    Axial, Tubular
  • Surface Mount
    NO
  • Size / Dimension
    1.181Diax10.236L 30.00mmx260.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    82.5MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    100W
  • HTS Code
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    100W
  • Working Voltage
    50000V