  • HWB015S-15
HWB015S-15
advertisement
Manufacturer No:
HWB015S-15
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-HWB015S-15
Package:
Datasheet:
Description:
HWB015S-15 datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 2354
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HWB015S-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    HWB (15W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    4.33Lx3.62W x 1.34 H 110.0mmx92.0mmx34.0mm
  • Feature
    Load Sharing, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    X-XXMA-X
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, GS
  • Efficiency
    70%
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    1.3A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    34.036mm