  • HWB015S-15-M-C
HWB015S-15-M-C
advertisement
Manufacturer No:
HWB015S-15-M-C
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-HWB015S-15-M-C
Quantity:
In Stock : 9556
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HWB015S-15-M-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    HWB (15W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    4.33Lx3.62W x 1.38 H 110.0mmx92.0mmx35.0mm
  • Feature
    Load Sharing, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, GS
  • Efficiency
    70%
  • Max Output Current
    1.3A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    35.052mm