  • HWB030S-12-RM
HWB030S-12-RM
advertisement
Manufacturer No:
HWB030S-12-RM
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-HWB030S-12-RM
Quantity:
In Stock : 5473
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HWB030S-12-RM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    HWB (30W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    5.35Lx3.62W x 1.34 H 136.0mmx92.0mmx34.0mm
  • Feature
    Load Sharing, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, GS
  • Efficiency
    77%
  • Max Output Current
    3A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    34.036mm