  • HWB060S-12-M
HWB060S-12-M
advertisement
Manufacturer No:
HWB060S-12-M
HK JDW NO:
681-HWB060S-12-M
Package:
Datasheet:
Description:
HWB060S-12-M datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 13035
Step5Bar-code shipping tag
HWB060S-12-M
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    HWB (60W)
  • Size / Dimension
    6.69Lx3.62W x 1.50 H 170.0mmx92.0mmx38.0mm
  • Type
    Open Frame
  • Power (Watts)
    60W
  • Max Power Dissipation
    60W
  • Efficiency
    80%
  • Max Output Current
    5.2A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    38.1mm