  • HWS-1000-12
HWS-1000-12
advertisement
Manufacturer No:
HWS-1000-12
Manufacturer:
TDK-Lambda
HK JDW NO:
778-HWS-1000-12
Package:
Datasheet:
HWS-1000-12
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 88A 1056W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HWS-1000-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    3200
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Enclosed
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    48mV
  • Load Regulation
    100mV