  • HWS15015
HWS15015
advertisement
Manufacturer No:
HWS15015
HK JDW NO:
778-HWS15015
Package:
Datasheet:
HWS15015
Description:
Quantity:
In Stock : 15940
Step5Bar-code shipping tag
HWS15015
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to HWS15015 .
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    HWS (150W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    6.30Lx1.46W x 3.23 H 160.0mmx37.1mmx82.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X8
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC