  • HWS60024/RYHD
HWS60024/RYHD
advertisement
Manufacturer No:
HWS60024/RYHD
HK JDW NO:
778-HWS60024/RYHD
Package:
Datasheet:
HWS60024/RYHD
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Step5Bar-code shipping tag
HWS60024/RYHD
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    HWS/HD (600W)
  • Size / Dimension
    6.50Lx3.94W x 3.23 H 165.1mmx100.0mmx82.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, Remote On/Off, Universal Input
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Power (Watts)
    600W
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    27A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC