  • HZ0402C102R-10
HZ0402C102R-10
advertisement
Manufacturer No:
HZ0402C102R-10
HK JDW NO:
449-HZ0402C102R-10
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
HZ0402C102R-10
Description:
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HZ0402C102R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.01mmx0.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1Ohm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Impedance @ Frequency
    1kOhm @ 100MHz