  • HZ0603B112R-00
HZ0603B112R-00
advertisement
Manufacturer No:
HZ0603B112R-00
HK JDW NO:
449-HZ0603B112R-00
Datasheet:
HZ0603B112R-00
Description:
FERRITE BEAD 1.1 KOHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HZ0603B112R-00
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    800mOhm
  • Current Rating (Max)
    200mA
  • Impedance @ Frequency
    1.1kOhm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Height
    787.4μm
  • Width
    0.8mm