  • HZ0603C651R-00
HZ0603C651R-00
advertisement
Manufacturer No:
HZ0603C651R-00
HK JDW NO:
449-HZ0603C651R-00
Datasheet:
HZ0603C651R-00
Description:
FERRITE BEAD 650 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HZ0603C651R-00
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    0.3A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    600mOhm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Impedance @ Frequency
    650Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Output Impedance
    650Ohm Ω
  • Width
    0.8mm
  • Height (Max)
    0.032 0.80mm