  • HZ0805B252R-10
HZ0805B252R-10
advertisement
Manufacturer No:
HZ0805B252R-10
HK JDW NO:
449-HZ0805B252R-10
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HZ0805B252R-10
Description:
Ind Chip Bead Mono-Layer 2.5K Ohm 100MHz Ferrite 200mA 0805 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HZ0805B252R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.25mm
  • Impedance
    2.5kOhm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    750mOhm
  • Current Rating (Max)
    200mA
  • Impedance @ Frequency
    2.5kOhms @ 100MHz
  • Height
    889μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Height (Max)
    0.035 0.90mm