  • ICB18S30N14NAM1
ICB18S30N14NAM1
advertisement
Manufacturer No:
ICB18S30N14NAM1
HK JDW NO:
144-ICB18S30N14NAM1
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet:
ICB18S30N14NAM1
Description:
10V~36V Inductive Cylinder, Threaded - M18 ICB Series Nickel-Plated Brass Connector Cylinder, Threaded - M18
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ICB18S30N14NAM1
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M18
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~36V
  • Output Type
    NPN-NC/NO, 4-Wire
  • Sensing Distance
    0.551 (14mm)
  • Response Frequency
    1.5kHz