ICE40LP384-CM49
ICE40LP384-CM49
477-ICE40LP384-CM49
49-VFBGA
1.2V V 1mm mm FPGAs iCE40? LP Series 49-VFBGA 21μA mA 0.4mm mm 49
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
ICE40LP384-CM49 Overview
In the package 49-VFBGA, this product is provided. Fpga chips consists of FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY elements. Fpga chips is programmed wFpga chipsh 37 I/Os for transferring data in a more coherent manner. To form a fundamental building block, there are 384 logic elements/cells. In order to operate fpga chips, a voltage supply of 1.2V volts is required. An attachment Surface Mount allows the FPGA module to be attached to the development board. In order to operate it, it requires a voltage supply of 1.14V~1.26V . As part of the iCE40? LP series of FPGAs, it is a type of FPGA. Fpga chips is recommended that the operating temperature be kept wFpga chipshin the range -40°C~100°C TJ while the machine is operating. Unlike other FPGA models, this one is contained in Tray for the sake of space saving. In total, the terminations of this piece are 49. You can find related parts by using the part number ICE40, which is its base part number. It has a total of 49 pins that are designed for it. The FPGA consists of 48 LABs/CLBs. Its flexibility can be fully utilized when operating with a 1.2V supply voltage. There are 48 CLBs that make up the architecture of the system. Fpga semiconductor operates on a 21μA power supply.