  • ICS843001AK-40LFT
ICS843001AK-40LFT
advertisement
Manufacturer No:
ICS843001AK-40LFT
HK JDW NO:
378-ICS843001AK-40LFT
Description:
2.5V 106.25MHz Clock Generators 16 Pins 16 Terminals Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
ICS843001AK-40LFT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    16
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Number of Circuits
    1
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    CLOCK GENERATOR, OTHER
  • Frequency (Max)
    106.25MHz
  • Input
    Crystal
  • Primary Clock/Crystal Frequency-Nom
    40MHz
  • PLL
    No
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm