  • IDC7328NB101M
IDC7328NB101M
advertisement
Manufacturer No:
IDC7328NB101M
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-IDC7328NB101M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IDC7328NB101M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    100 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    190mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    100 µH
  • Length
    18.54mm
  • Width
    7.11mm