  • IDL12G65C5XUMA2
IDL12G65C5XUMA2
advertisement
Manufacturer No:
IDL12G65C5XUMA2
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-IDL12G65C5XUMA2
Package:
4-PowerTSFN
Datasheet:
IDL12G65C5XUMA2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IDL12G65C5XUMA2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-PowerTSFN
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CoolSiC™+
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Speed
    No Recovery Time > 500mA (Io)
  • Diode Type
    Silicon Carbide Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    190μA @ 650V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.7V @ 12A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    650V
  • Current - Average Rectified (Io)
    12A DC
  • Reverse Recovery Time
    0ns
  • Capacitance @ Vr, F
    360pF @ 1V 1MHz