  • IDT3CP0C02-24NSGE
IDT3CP0C02-24NSGE
advertisement
Manufacturer No:
IDT3CP0C02-24NSGE
HK JDW NO:
668-IDT3CP0C02-24NSGE
Package:
4-VDFN
Datasheet:
IDT3CP0C02-24NSGE
Description:
Programmable Timer Programmable Timers IDT3CP0C02 24MHz 4-VDFN
Step5Bar-code shipping tag
IDT3CP0C02-24NSGE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-VDFN
  • Supplier Device Package
    4-VFQFPN (5x3.2)
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Programmable Timer
  • Voltage - Supply
    1.62V~3.6V
  • Frequency
    24MHz
  • Base Part Number
    IDT3CP0C02
  • Current - Supply
    2.5mA