  • IDT71V25761SA166BG
IDT71V25761SA166BG
advertisement
Manufacturer No:
IDT71V25761SA166BG
HK JDW NO:
668-IDT71V25761SA166BG
Package:
119-BGA
Description:
Memory IC IDT71V25761
Step5Bar-code shipping tag
IDT71V25761SA166BG
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    119-BGA
  • Supplier Device Package
    119-PBGA (14x22)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V25761
  • Memory Size
    4.5Mb 128K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    166MHz