  • IDT71V65802S133PFG8
IDT71V65802S133PFG8
advertisement
Manufacturer No:
IDT71V65802S133PFG8
HK JDW NO:
668-IDT71V65802S133PFG8
Package:
100-LQFP
Description:
Memory IC IDT71V65802
Step5Bar-code shipping tag
IDT71V65802S133PFG8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V65802
  • Memory Size
    9Mb 512K x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    133MHz