  • IEL120MBQDJ0KR
IEL120MBQDJ0KR
advertisement
Manufacturer No:
IEL120MBQDJ0KR
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-IEL120MBQDJ0KR
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
IEL120MBQDJ0KR
Description:
IEL 12pF 25000V 25kV Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
IEL120MBQDJ0KR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    IEL
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    25000V 25kV
  • Capacitance
    12pF
  • Depth
    8mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm