  • IFL16-030EB300X200
IFL16-030EB300X200
advertisement
Manufacturer No:
IFL16-030EB300X200
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-IFL16-030EB300X200
Purchasing and Inquiry
IFL16-030EB300X200 Overview
IFL16-030EB300X200 Features
Absorbing Sheet
IFL series
IFL16-030EB300X200 Applications
There are a lot of TDK Corporation IFL16-030EB300X200 RFI & EMI Materials applications.
  • LED Lighting
  • Security Systems
  • Industrial Logger
  • LoT applications
  • Power management
  • Health and Fitness
  • Power Amplifier
  • Smart Energy
  • Digital Remote
  • Internet of Things
Step5Bar-code shipping tag
IFL16-030EB300X200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Shape
    Sheet
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2016
  • Series
    IFL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Absorbing Sheet
  • Adhesive
    Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
  • Length
    11.811 300.00mm
  • Width
    7.874 200.00mm
  • Thickness - Overall
    0.001 0.03mm