  • IHD1EB330L
IHD1EB330L
advertisement
Manufacturer No:
IHD1EB330L
HK JDW NO:
873-IHD1EB330L
Datasheet:
IHD1EB330L
Description:
Quantity:
In Stock : 30
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
IHD1EB330L
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Body Material
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.270Diax0.700L 6.85mmx17.78mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    1.8A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.8A
  • Inductance
    33μH
  • DC Resistance (DCR)
    75mOhm Max
  • Max DC Current
    1.8A
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    1.3A
  • Inductance Tolerance
    15%
  • Length
    17.78mm