  • IHD1ER103L
IHD1ER103L
advertisement
Manufacturer No:
IHD1ER103L
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHD1ER103L
Package:
Axial
Datasheet:
IHD1ER103L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHD1ER103L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IHD
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.270Diax0.700L 6.85mmx17.78mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    100mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    330mA
  • Inductance
    10mH
  • DC Resistance (DCR)
    23.4Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    80mA