  • IHD1RR821L
IHD1RR821L
advertisement
Manufacturer No:
IHD1RR821L
HK JDW NO:
873-IHD1RR821L
Datasheet:
IHD1RR821L
Step5Bar-code shipping tag
IHD1RR821L
  • Inductance
    820μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.98Ohm Max
  • Max DC Current
    360mA
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    260mA
  • Length
    17.78mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.270Diax0.700L 6.85mmx17.78mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    360mA