  • IHD3BH152L
IHD3BH152L
advertisement
Manufacturer No:
IHD3BH152L
HK JDW NO:
873-IHD3BH152L
Datasheet:
IHD3BH152L
Step5Bar-code shipping tag
IHD3BH152L
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Body Material
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IHD
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.460Diax0.900L 11.68mmx22.86mm
  • Tolerance
    ±15%
    Not Applicable
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    1.5mH
  • DC Resistance (DCR)
    1.18Ohm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    460mA
  • Inductance Tolerance
    15%
  • Length
    22.86mm