  • IHLP2525BDER8R2M01
IHLP2525BDER8R2M01
advertisement
Manufacturer No:
IHLP2525BDER8R2M01
HK JDW NO:
873-IHLP2525BDER8R2M01
Description:
FIXED IND 8.2UH 3A 106 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
IHLP2525BDER8R2M01
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Composite, Ferrite, Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    IHLP-2525BD-01
  • Size / Dimension
    0.270Lx0.255W 6.86mmx6.47mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    Molded
  • Resistance
    84.2mOhm
  • Depth
    6.72mm
  • Current Rating
    3A
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    106mOhm Max
  • Max DC Current
    8A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    3A
  • Self Resonant Frequency
    5MHz
  • Height
    2.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm