  • IHLP2525CZET8R2M01
IHLP2525CZET8R2M01
advertisement
Manufacturer No:
IHLP2525CZET8R2M01
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHLP2525CZET8R2M01
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHLP2525CZET8R2M01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IHLP-2525CZ-01
  • Size / Dimension
    0.270Lx0.255W 6.86mmx6.47mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    4A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    8.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    68mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.5A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm