  • IHLP3232CZER2R2M01
IHLP3232CZER2R2M01
advertisement
Manufacturer No:
IHLP3232CZER2R2M01
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHLP3232CZER2R2M01
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 1548
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHLP3232CZER2R2M01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    IHLP-3232CZ-01
  • Size / Dimension
    0.340Lx0.322W 8.64mmx8.18mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.26mm
  • Current Rating
    9A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    20.3mOhm Max
  • Max DC Current
    21A
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    9A
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm