  • IHLP3232DZER1R0M01
IHLP3232DZER1R0M01
advertisement
Manufacturer No:
IHLP3232DZER1R0M01
HK JDW NO:
873-IHLP3232DZER1R0M01
Quantity:
In Stock : 485
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
IHLP3232DZER1R0M01
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Core Material
    Composite, Ferrite, Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IHLP-3232DZ-01
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.340Lx0.322W 8.64mmx8.18mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Depth
    8.94mm
  • Current Rating
    18A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.78mOhm Max
  • Max DC Current
    24A
  • Frequency - Self Resonant
    42MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    18A
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm