  • IHLP3232DZER1R0M5A
IHLP3232DZER1R0M5A
advertisement
Manufacturer No:
IHLP3232DZER1R0M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHLP3232DZER1R0M5A
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 11887
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHLP3232DZER1R0M5A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    COMPOSITE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IHLP-3232DZ-5A
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.322Lx0.322W 8.18mmx8.18mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.26mm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    19A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.9mOhm Max
  • Max DC Current
    16.2A
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    16.2A
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm