  • IHLP5050CEER1R0M07
IHLP5050CEER1R0M07
advertisement
Manufacturer No:
IHLP5050CEER1R0M07
HK JDW NO:
873-IHLP5050CEER1R0M07
Step5Bar-code shipping tag
IHLP5050CEER1R0M07
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.9mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    24A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.21mOhm
  • Max DC Current
    40A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 5% TOLERANCE
  • Self Resonant Frequency
    5MHz
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    COMPOSITE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C