  • IHLP5050FDER8R2M01
IHLP5050FDER8R2M01
advertisement
Manufacturer No:
IHLP5050FDER8R2M01
HK JDW NO:
873-IHLP5050FDER8R2M01
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 2052
Step5Bar-code shipping tag
IHLP5050FDER8R2M01
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Core Material
    Composite, Ferrite, Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    IHLP-5050FD-01
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.508W 13.20mmx12.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Molded
  • Resistance
    14.5mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Depth
    12.9mm
  • Current Rating
    10.5A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15.5mOhm Max
  • Max DC Current
    10.5A
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    16A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    10.5A
  • Self Resonant Frequency
    5MHz
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm