  • IHSM4825PJ8R2K
IHSM4825PJ8R2K
advertisement
Manufacturer No:
IHSM4825PJ8R2K
HK JDW NO:
873-IHSM4825PJ8R2K
Datasheet:
IHSM4825PJ8R2K
Step5Bar-code shipping tag
IHSM4825PJ8R2K
    Select All
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.250W 13.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    3.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    3.3A
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    63mOhm Max
  • Max DC Current
    3.3A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    1.5A
  • Height
    5.715mm
  • Height Seated (Max)
    0.225 5.72mm
  • Length
    13.716mm
  • Width
    6.35mm