  • IHSM5832ER560L
IHSM5832ER560L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM5832ER560L
HK JDW NO:
873-IHSM5832ER560L
Datasheet:
IHSM5832ER560L
Step5Bar-code shipping tag
IHSM5832ER560L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    1.71A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    8.13mm
  • Current Rating
    1.71A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    236mOhm Max
  • Max DC Current
    1.71A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    900mA
  • DC Current
    1.71A
  • Height
    7.24mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm
  • Length
    16.256mm
  • Width
    8.128mm